آغاز آزمایش بالینی واکسن “اسپوتنیک لایت” در روسیه

۲۸۵ بازديد

آغاز آزمایش بالینی واکسن “اسپوتنیک لایت” در روسیه https://evarah.ir/2021/01/آغاز-آزمایش-بالینی-واکسن-اسپوتنیک-لای/ ایواره Tue, 12 Jan 2021 01:01:41 0000 علمی و پزشکی https://evarah.ir/2021/01/آغاز-آزمایش-بالینی-واکسن-اسپوتنیک-لای/

مقامات روسی با اعلام آغاز آزمایشات بالینی واکسن Sputnik Light گفتند: “این واکسن یک دوزه ممکن است یک راه حل موقتی برای کمک به کشورهایی باشد که شیوع بالایی از بیماری دارند.”این واکسن بر روی 150 داوطلب در مسکو و سن پترزبورگ در حال آزمایش است.به گفته مقامات روسی ، بیش از یک میلیون روس …

منبع: خبرگذاری ایواره
آغاز آزمایش بالینی واکسن “اسپوتنیک لایت” در روسیه

مقامات روسی با اعلام آغاز آزمایشات بالینی واکسن Sputnik Light گفتند: “این واکسن یک دوزه ممکن است یک راه حل موقتی برای کمک به کشورهایی باشد که شیوع بالایی از بیماری دارند.”
این واکسن بر روی 150 داوطلب در مسکو و سن پترزبورگ در حال آزمایش است.
به گفته مقامات روسی ، بیش از یک میلیون روس قبلاً واکسن دو مرحله ای Sputnik V را دریافت کرده اند.
به گفته رئیس صندوق ثروت روسیه ، واکسن Sputnik V نسخه اصلی مورد استفاده در این کشور خواهد بود. با این حال ، تنها نسخه گلدوزی شده می تواند برای صادرات در نظر گرفته شود.
رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه همچنین گفت: واکسن Sputnik V می تواند یک راه حل موقت و موثر برای بسیاری از کشورهایی باشد که اوج بیماری را دارند.
بسیاری از دولت ها روش هایی را برای جبران کمبود واکسن Covid-19 در نظر گرفته اند که یکی از آنها ، به تعویق انداختن دوز دوم واکسن و کاهش میزان تزریق واکسن در هر مرحله است.
به گفته رئیس جمهور روسیه ، تزریق واکسن تک دوز نسبت به سایر واکسن ها قدرت ایمن سازی کمتری دارد اما با این وجود از 85٪ افراد در برابر ویروس کرونا محافظت می کند.

منبع: خبرگذاری ایواره
آغاز آزمایش بالینی واکسن “اسپوتنیک لایت” در روسیه

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.